ПОДРУЖНЯ ЗРАДА.ЯК ПЕРЕЖИТИ НЕВІРНІСТЬ ?

Чи цікавилися ви коли-небудь питанням, що розташоване по той бік дзеркала? Уявіть. Тільки що в відображенні були ви – щаслива й усміхнена особистість, а через мить нічого немає. Щось подібне відчуває той, кого зрадили. Всередині відбуваються ледве помітна зміна. На секунду людина стає порожньою. Дуже скоро в ній оселяться лють, образа, бажання мстити. Якщо пощастить, то з часом з’явиться прощення. Але є мить, коли наша душа порожня, тому що з неї йде віра – в людей, в себе, в навколишній світ. У такі моменти ми не розуміємо, як пережити зраду. Як пережити зраду близької людини, якій ми довіряли більше, ніж собі ?! Такий «ніж у спину» може приймати абсолютно різні форми. Інтрижка «на стороні» улюбленого, відсутність підтримки кращого друга у важку хвилину, обман партнера по бізнесу. Об’єднує всі ці історії емоційна реакція жертви: розсипається в пух і прах впевненість, лють, здивування, бажання сховатися від усього світу. Саме самоізоляція призводить до самотності і відчуження, що надалі виливається в депресію, вийти з якої самостійно буває дуже складно. Той, кого зрадили, нерідко починає відчувати почуття сорому, хоча він абсолютно не винен у трагедії. Не варто виправдовувати зраду вимушеною ситуацією або безвихідним становищем – вибір є завжди й ваша близька людина при бажанні могла вчинити інакше.

Чи прощати зрадника? Рішення за вами. Але чи вийде вірити знову цій людині? Часто дружини прощають чоловіків, тому що абсолютно не розуміють, як пережити розлучення, розділ майна та опіки над спільними дітьми. Вони миряться з ситуацією жертви, заздалегідь розуміючи, що вона може повторитися. Або ж починають свято вірити в виправлення своєї половини заради того, щоб не виходити зі своєї звичної і затишної раковини – зони комфорту.

Чи прощати зраду? Безумовно! Інакше щоденні думки про те, як пережити зраду, не дозволять вам рухатися вперед. Вони не дадуть розвиватися, будувати нові й чесні відносини.

Як пережити зраду і повернути собі впевненість?

Спробувати осмислити подію. Чи не поспішати з діями або висновками, а просто дозволити собі завмерти. Дати собі час на розуміння реакції.
Піклуватися про себе в фізичному і моральному плані. Дозволити висипатися, нормально харчуватися, зайнятися собою.
Захиститися від можливих наслідків у фінансових або моральні аспекти.
Поділитися своїми переживаннями з тією людиною, якій ви довіряєте.
Не брати на себе провину за те, що трапилося.
Постаратися прийняти ситуацію такою, яка вона є. Зрада – не кінець світу і не крах вашої особистості. Усвідомте це! Тоді і завдання «як пережити розлучення або розставання» не здаватиметься такою вже нездійсненною.