ДУМКИ ПРО КЛІЄНТІВ. ЧОМУ ВИ ТАК ВПЕВНЕНІ?

Сьогодні у мене була цікава ситуація. Новий клієнт на консультації. Цікава людина, досить успішна, якщо подивитися з боку, і, в принципі, задоволена своїм життям. Природно що є питання, які його не влаштовують, і він, цілком логічно, вирішив з ними розібратися за допомогою психолога. Але оскільки це був його перший досвід психологічної консультації, і клієнт людина в принципі не схильна до довіри, то чоловік відгороджувався від психолога, намагаючись зберегти контроль над всім діалогом і витримуювати свій створюваний роками образ. Такі клієнти відкриваються повільно і з побоюванням. Але психотехнолог працює не довгими розмовами, а психологічними техніками, які зціляють пережиті травми, і допомагають засвоїти необхідний для зцілення досвід. Цим вони і відрізняються від психологів. Якщо коротко.

Протягом всієї консультації, клієнт неодноразово ставив одне й те ж питання: «Чому ви так упевнені в цьому? Чому ви так впевнені, що вийде?».

Відповідаючи на питання клієнта, я задумалась … і справді, чому я так впевнена? Мені стало цікаво, що підтримує мою впевненість, а якщо точніше, мою ВІРУ в успіх.

Перше і основне – це ВІРА. По вірі дасться! – не мої слова, написано за тисячі років до цього мого втілення куди більш великими людьми, і життя неодноразово підтверджує їх цінність і правдивість. Я вірю! Я щиро вірю в те, що кожна зустріч не випадкова, якщо людина знайшла дорогу до мене, то значить я в силах їй допомогти, в тій мірі, в якій вона готова прийняти. Вірю в те, що кожна людина робить так чи інакше необхідний їй вибір. Я вірю в те, якщо людина чогось сильно бажає, прийняла рішення і готова його втілити в життя, готова змінитися сама і поліпшити ситуацію навколо себе, буде докладати чималих зусиль, то ми разом можемо все, і весь Всесвіт буде їй в цьому допомагати!

Людина може змінити не тільки свої думки, переписати свої звичні, але руйнівні шаблони, вона може пробачити, прийняти, може розвинути себе настільки, щоб прийти до свідомого життя «тут і зараз», віднайти здорове сильне тіло, позбутися від хвороб. І віра ця підтверджена успіхом сотень моїх клієнтів, тими чудесами, які відбуваються в їх життях, як результат їх зусиль, їх праці, їх власної віри … І саме завдяки цьому вони готові прийняти допомогу, і дозволяють їм допомогти. І це щастя – коли не тільки бачиш потенціал клієнта, можливість допомогти йому знайти повноцінне здорове насичене щасливими подіями життя, а й допомагаєш його отримати.

Кожна людина унікальна. Деяким здається, що їх складність – це і є унікальність. Насправді унікальність в іншому – в тій душі, яка прийшла в цей світ для отримання необхідного їй досвіду і втілилася в цьому конкретному тілі.

Кожна людина дійсно унікальна своїми почуттями і переживаннями, тими висновками, які вона робить, і вчинками, які здійснює. Кожен з нас несе в цей величезний світ щось своє. І щось своє отримує. Власне, часто світ відображає нам нас самих, і якщо ви отримали щось «не те», значить і послали щось «не те». І важливо пам’ятати, що, незважаючи на цю унікальність кожної людини, кожен з нас має потребу в основних і досить простих речах: щоб його любили і любити, поважати і отримувати повагу, дарувати тепло і довіряти близьким людям, домагатися успіху, відчувати свободу і т.д . І нехай кожен це бачить і розуміє по-своєму, але базові потреби дуже і дуже схожі, тому що десь всередині – ми схожі один на одного в своїй природі.

Звичайно не можна виключати сумніви. Сумніви – це функція здорового розуму. Однак, якщо ви сумніваєтеся, але прийняли рішення діяти, то ви отримаєте результат. Але якщо ви сумніваєтеся і використовуєте це, як виправдання власної бездіяльності, то це вже зовсім інша історія … Але знову ж, вибір людина завжди робить правильний … Адже це її вибір і її життя!

Вибір бути щасливим – насправді відповідальність, і іноді це навіть страшно, адже ти вже не зможеш перекласти відповідальність за свій настрій і свої невдачі на когось іншого, ти будеш сам відповідати за те, де ти знаходишся в даний момент, що з тобою відбувається і що при цьому відчуваєш.

Я не люблю багато розмовляти на сеансах, особливо, коли людина приходить, і в силу пережитої травми, ховається за бронею, щоб не відчувати болю, часом навіть не усвідомлюючи цього, заважає їй допомогти. Я люблю раппорт і щирість, проте не завжди людина готова до цього. Особливо, якщо не довіряє сама собі. І не питає себе про те, що вона відчуває, не усвідомлює свого стану.

Прихід до фахівця – це шанс. Хороший шанс все змінити. Важливо знайти саме свого фахівця, якому ви зможете довіряти. І я рада, що цей шанс є у інших, як колись він був у мене. І я рада, що ним скористалася, і, напевно, це ще одна причина моєї впевненості – моя власна історія життя, та точка, де я була, і та точка, де я зараз , – коли знаєш, хто ти і навіщо прийшла на цю землю, коли знаходиш свій шлях. І я рада, що колись у мене вистачило сил і сміливості, все змінити: закінчити обтяжуючі відносини, скинути 30 кг зайвої ваги, поміняти повністю сферу діяльності, отримати другу освіту, поліпшити зір без операції, зцілити у себе виразку шлунка і хронічні бронхіти, і перестати бути нещасливою жінкою, яка втратила інтерес до життя, засвоїти необхідний досвід, звільнитися від тягаря минулого, знайти улюблену справу всього свого життя і кохану людину. І це результат всього лише однієї людини – мене. А таких багато. Люди за допомогою психологічних технік і засвоєння досвіду позбавляються від психосоматичних захворювань, шкідливих звичок і залежностей, знаходять нові відносини або зберігають і покращують вже існуючі, заводять дітей, навіть якщо за показаннями лікарів, у них не було такої можливості, ставлять сміливі глобальні фінансові цілі і успішно досягають їх, отримують високу якість життя, радість і задоволення, саморозвиток і самоповагу, любов і гармонію і т.д. (Запити дуже різні). Так буває! І це є! Саме за це я так сильно люблю психологічні техніки RPT (швидкі особистісні зміни), NLP (нейролінгвістичне програмування), ДІ (духовну інтеграціоніку), квантову психологію і коучинг.

Сьогодні я стала ще трохи щасливішою, і я вдячна моєму клієнту за його сумніви, за те, що він дав мені можливість згадати мій шлях, який привів мене до цього моменту і нагадав мені, для чого я це роблю – допомагаю людям. Тому що я хочу, щоб в світі було більше щасливих людей, тому що кожна душа повинна пройти свій шлях і засвоїти досвід. Усвідомити себе. І я все ще рухаюся до цієї мети, і я рада, що поруч зі мною є люди, готові пройти своїм власним шляхом. Також я вдячна тим, хто допоміг мені колись зважитися і підтримував мене, адже цей шлях не завжди легкий, і вдячна моїм вчителям, які дали мені знання і розуміння суті.

Висока якість проживання кожного моменту, щастя і наповненість, натхнення і творчість, і, звичайно ж, щира любов і близькі люди – все це коштує того, щоб постаратися.