МЕНІ ПОТРІБЕН ПСИХОЛОГ! ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО ВЖЕ ТОЧНО ПОТРІБЕН …

До психологів, як і їх пацієнтів, багато хто все ще ставиться з часткою недовіри. Прийнято вважати, що звертатися за допомогою до фахівця потрібно тільки в самому крайньому випадку, а вже зізнатися в тому, що мені потрібен психолог – взагалі на кшталт подвигу. Тим часом робота психолога схожа з терапією будь-якого лікаря. Якщо у вас болить серце – ви йдете до кардіолога, якщо болить нога – до травматолога, якщо болить зуб, ви ж не намагаєтесь свердлити собі зуб в гаражі долотом, ви йдете до фахівця. Так і з психологією, коли людина заплуталась, болить душа і немає розуміння з близькими – це вже достатній привід звернутися за допомогою до психолога. Терапія здатна якісно поліпшити ваше життя, прибравши з нього тривоги і невпевненість, пропрацювавши проблеми і травми на рівні підсвідомості. Які ж ознаки підкажуть, що пора вводити в пошуковий рядок інтернету запит «психолог»?

Коли потрібно до психолога

Відчуття руху по колу

Проблема, вирішити яку не виходить всіма відомими вам способами, здатна доводити до божевілля. Ви усвідомлюєте, що живете за сценарієм який повторюється, де всі наступні ситуації, ніби то копіюють попередню. Зрозуміти це – серйозний прорив, але тільки його одного недостатньо. Психолог допоможе скласти цю мозаїку, виявивши проблему – першопричину негативного сценарію, і допоможе її усунути.

Напружені відносини з батьками

Уникаєте або навпаки занадто прив’язані до своїх рідних, але при цьому є успішною людиною, яка з легкістю приймає найскладніші життєві рішення? Пора зізнатися собі – мені потрібен психолог! Фахівець допоможе прискорити процес сепарації, виявивши джерело виникнення труднощів при переході відносин з батьками на рівень «дорослий – дорослий».

Відсутність особистого простору

Дорослі та діти не повинні ділити одну територію, нав’язуючи один одному свої погляди і принципи. Якщо у вашій ситуації все складається інакше, психолог допоможе безболісно вибрати ту модель поведінки, яка дозволить комфортно існувати зі старшим поколінням, або посприяє вашому «дорослішанню» і виходу з «батьківського гнізда».

Проблеми в спілкуванні

Ви не вмієте говорити «ні», не можете проявити себе, висловити свою точку зору, відстояти свою думку. Вона начебто у вас є, але якось незручно образити, відмовити, підвести. Так ви нескінченно займаєтеся чужими питаннями, поки своє життя проходить повз. Ви – зручна людина! Зручний для всіх, крім себе. Саме фахівець психолог допоможе вам почати цінувати себе і свій час, спілкуватися з іншими людьми так, щоб ваші кордони поважалися, допоможе вибудувати комфортне спілкування з оточуючими і поверне вам контроль над вашим життям.

Пережита травма

Ви пережили якусь жахливу подію, а може навіть таку, про яку соромно розповісти. Ви носите в собі ці спогади і біль, і вони руйнують ваше життя. Вам страшно, що таке може повторитися. Ділитися з подругами не варто – допомогти не зможуть, а то і засудять. Переживати хворобливі випробування краще за допомогою фахівця, який збереже вашу таємницю і допоможе позбутися від болю, сорому і ненависті, відновити повагу до себе, почуття власної гідності і відчуття безпеки.

Страхи і фобії

Кожна людина може чогось боятися. Страх – це нормальна захисна реакція організму від ризику. Страхів існує багато: страх відкритого вогню, страх висоти, страх замкнутого простору, страх людей, страх відкритого простору, страх захворіти, страх смерті, страх невідомості, страх засуджень, страх комах або тварин і т.д. Деякі з них виникають в результаті якоїсь пережитої небезпечної ситуації, причину інших ви часом навіть самі не знаєте. Розуміння того, що страхи необгрунтовані мало допомагає, вас кидає в піт, серце калатає, як божевільне, здається, що ви втрачаєте свідомість або сходите з розуму, втрачаєте контроль над собою і починається паніка. Це обмежує вашу свободу, заважаючи повноцінно існувати і насолоджуватися життям, спілкуватися і працювати. Не потрібно перетворювати все життя в боротьбу з собою і своїми страхами і фобіями – довірте цю проблему професіоналу. За допомогою сучасних напрямків психології можна швидко звільнитися від непотрібного вантажу.

Все дратує

Прояв неконтрольованих емоцій – реальний привід шукати в інтернеті «психолог». При цьому професійний психолог обов’язково порадить звернутися до відповідного лікаря, якщо раптом запідозрить, що подібна поведінка має зовсім не психологічний характер.

Психосоматика

У вас є проблеми з шлунково-кишковим трактом і застудними захворюваннями, безсоння, запалення, алергія або інші хронічні захворювання, таблетки допомагають тимчасово або не допомагають зовсім, і самі лікарі радять звернутися до психолога, а ви не розумієте чому? Відповідь очевидна. Якщо наша психіка справляється з психоемоційними навантаженнями і стресами, то наше тіло залишається здоровим. Якщо ж здоров’я починає слабшати, значить психіка не впоралася, і крім запропонованої терапії необхідно додати і допомогу психолога. Фахівець допоможе розібратися з психологічними причинами збоїв в організмі, позбутися наслідків стресу, відпустити і допрожити негативні ситуації, вивільнивши затиснуті емоції. Це допоможе вашому тілу відновити свої життєві сили, енергію, активність і здоров’я.

Ви хочете розвиватися

Ви знаєте, свої сильні і слабкі сторони, вважаєте себе в цілому реалізованою людиною і в якийсь момент у вас починають виникати питання про більш високі матерії, про розвиток інтуїції, реалізації внутрішнього потенціалу, поліпшенні свого життя і фінансового стану, про призначення. Пам’ятайте, причини того, що відбувається у вашому житті перебувають усередині вас, там же знаходяться і всі потрібні вам відповіді і ресурси. Психолог професіонал допоможе вам усунути причини і перешкоди, які заважають вам знайти більше і налагодити контакт з собою, стати успішніше, знайти призначення.

Ви занадто багато …

вживаєте алкоголь, працюєте або маєте іншу поведінкову залежність. Разом з фахівцем буде простіше знайти причину такої поведінки і очистити свою свідомість, налаштувавши його на позитивний сценарій.