ЛЮБОВ ДО СЕБЕ

Любов до себе – поширений вираз, під яким ховається зовсім різне значення для кожної людини. Для когось любов до себе виражається в лежанні на дивані перед телевізором, потурання своїм слабкостям, відмова від нервової роботи і т.д. І іноді мене клієнти запитують: «Я так себе люблю, як же я себе змушу?». Спочатку мене дивувало таке питання, а потім я зрозуміла, що любов – поняття взагалі досить умовне …

Я хочу поділитися своїм баченням любові до себе, яке дає мені сили жити.

Я люблю себе! Були часи, особливо період років до 27, коли я не могла сказати так про себе, тому що вважала, що ось схудну ще на 5-6 кг, характер трохи поміняю – почну відстоювати свою думку і не губитися на публіці, не так швидко втомлюватися і не ображатися, в інституті здам роботу трохи раніше і на іспит підготуюся трохи краще, зрозумію, чого хочу від життя і т.д. Загалом як ви розумієте, причин не любити себе завжди можна знайти багато. Мені 43 роки. Я не можу сказати, що зараз у мене ідеальна вага або бездоганне обличчя, але це моє тіло і моє обличчя і я їх люблю. Характер звичайно став жорсткішим з віком – і коли я бачу сльози клієнта, я просто відчуваю, що хвора точка – найважливіша для терапії – знайдена. І все. У мене в результаті професійної деформації зникла жалість, мені іноді здається, що це схоже на операції, якщо хірург буде шкодувати пацієнта, він не зробить жодного надрізу. Якщо людині погано – значить до цього його привів ряд неправильних для нього кроків і моє завдання не співчувати і плакати разом з ним, а допомогти йому розібратися в собі і знайти сили рухатися вперед – до тієї точки, де все буде у нього добре.

Чи подобається мені це? І так і ні. Лаю я себе за це? Ні. Я визнаю ці свої особливості характеру і станів, я це сприймаю в собі і приймаю себе такою, яка я є. іноді я втомлена, іноді я сумна, іноді я різка і не хочу розмовляти … таке теж буває.

Це зовсім не ода собі коханій. Це трохи про правду. Брехати, я до речі так і не навчилася, мені здавалося, що мені буде простіше жити, якщо я навчуся брехати, але знаєте, виявилося, що набагато простіше жити без брехні. Я люблю правду. Причому будь-яку.

Так ось про любов до себе. Любити себе – це змушувати себе робити те, що для себе найкраще. Це означає, змушувати себе займатися помірно спортом, гуляти на свіжому повітрі, давати собі повноцінний сон і відпочинок, поважати свої потреби, прислухатися до своїх почуттів і станів, робити все, що для себе корисно! Це означає відмовлятися від людей, які руйнують вашу віру в себе, крадуть час вашого життя на порожні даремні заняття, або самостверджуються за ваш рахунок. Сюди ж ми відносимо професійне вдосконалення навичок, і звичайно ж, вибір роботи, яка буде приносити не тільки дохід, а й головне – буде приносити моральне задоволення. І зараз, закінчивши будівельний інститут, захистивши дисертацію, попрацювавши кілька років фінансовим директором, я вдячна собі за те, що одного разу прийняла правильне рішення – змінити повністю вид діяльності, отримати психологічну освіту, додатково навчитись потужним технікам, які працюють з підсвідомістю. Це не тільки допомогло мені самій, це була реалізація покликання і набуття нового сенсу життя – допомагати іншим. Чи легка моя справа? Часто мої клієнти говорять: «Не хотіла б я опинитися на вашому місці, це ж так важко!». Так, важко. Але завдяки цій роботі я щодня відчуваю, що це – правильно, що я на своєму місці і моє життя має сенс.

Любити себе – це значить поважати свій час, свої потреби, своє тіло. І любов до себе вимагає зусиль, які ви докладаєте собі на благо. Повалятися на дивані теж можна, коли хочеться. А потім встати, і робити те, що для тебе буде краще всього – жити повним життям і кайфувати.