Який у моєму житті сенс? Хочу поділитися, може це комусь допоможе

Який в житті сенс? Це питання я інколи чую від своїх клієнтів, які втрачають інтерес до всього, що відбувається и не можуть в собі знайти сили рухатись далі, тому що не розуміють куди, навіщо, для чого.

Деяким здається, що якби у них була глобальна місія, якесь призначення, то вже, звичайно, вони б почали ворушитися, а так …

І починають шукати цей сенс, точніше намагаються дати можливість іншим людям знайти цей сенс життя для них. І добре, якщо задають це питання психологу, а не організатору якоїсь секти чи деспотичному начальнику, або якомусь іншому маніпулятору, який вже точно знайде для них сенс життя, зручний йому самому. На таку людину ви витратите свої роки, йдучи за ним туди, куди потрібно йому, і роблячи те, що він вирішив. Але ж якщо ви не виконуєте свої цілі, то ви виконуєте чужі, і це вже точно не може бути сенсом вашого життя.

Це відбувається і в разі, якщо людина знаходиться довгий час під впливом стресу, він втрачає сили і моральні, і фізичні. Особливо, якщо не може знайти вирішення якоїсь проблеми яка мучить його, або не може осмислити те, що відбувається і знайти вихід із ситуації.

Коли людина знаходиться в такому стані, її життєві сили тануть, з’являється сонливість, яка не проходить незалежно від кількості сну, апатія і втома, життя набуває сірий відтінок і втрачає смак.

Таке буває. Такі люди бачать, як їх життя проходить повз, наче на екрані великого телевізора, поки вони самі знаходиться в темному залі для глядачів, і ніяк не можуть впливати на те, що відбувається перед ними.

І це страшно! Бачити згаслий погляд і чути таке питання. Я впевнена, що десь всередині вони намагаються знайти вихід, намагаються знайти сенс.

Але іноді завищена хвороблива самооцінка не дає знайти гідний сенс життя, все здається незначним, негідним.

Іноді, навпаки, людина думає, що віна – помилка, нічого не варта і їй просто потрібно непомітно дочекатися часу відправитися на той світ. Тільки той світ – ще більш незрозумілий, ніж цей світ, і чи принесе він звільнення? А раптом все по новій ?!

Іноді людина переживає сильне потрясіння, і не може оговтатися після нього, або, що ще гірше, не може нікому розповісти про те, що відбувається, і внутрішній біль, сором, нерозуміння з’їдають її зсередини, позбавляючи сил і волі.

Іноді людина просто не хоче або боїться брати відповідальність за своє життя і за свій вибір на себе.

Ситуації бувають різні. І кожен раз, коли я бачу на порозі свого кабінету людину з мертвим поглядом і питанням «НАВІЩО? Який в цьому всьому сенс? », Я втішаю себе тим, що людина прийшла, значить ще є шанс відновити її і повернути їй її життя, яке належить їй по праву народження.

Отже.

Я довго думала насправді «Навіщо? Для чого ми живемо» і т.д., навіть якщо комусь це питання здасться дурним і несерйозним. І хочу поділитися, може комусь це допоможе.

І якщо ви задаєте собі це питання – навіщо? Який сенс в моєму житті? Я хочу задати вам зустрічне запитання, і постарайтеся чесно собі на нього відповісти: «А який сенс ви б хотіли, щоб був у вашому житті? Для чого ви хотіли б жити? ». І відповідь «не знаю» не приймається, як вона ніколи не приймається на моїх консультаціях, якщо ви не знаєте, то хто знає? Хто, краще вас знає, для чого ви тут?

А може все ще простіше? Може бути, ви тут для того, щоб вчитися, отримувати досвід і бути щасливим? Чи може щастя для вас абстрактне, нудне і не може бути сенсом життя?

Може бути, ви тут для того, щоб страждати?

Може бути, для того, щоб вчити інших, якщо, звичайно, вам є чому їх вчити?

А може світ настільки складний, що людському розуму не дано зрозуміти весь задум?

Простий приклад з мого життя.

Коли мені було 9 років я написала перший вірш. Коли мені було 11 я відчувала самотність і нерозуміння оточуючими, і я випліскувала в віршах думки досить депресивного підлітка, ділилася з папером своїми переживаннями.

Через якийсь час, вже працюючи за фахом я раптом вирішила, що просто так писати безглуздо, якщо у мене є здібності, то моє хобі може принести дохід. Я вирішила перевірити, і почала писати статті. Виграла в конкурсі і отримувала на той момент 70 дол за статтю, в той час на біржах контенту за статтю такого розміру платили 3 дол.

Минув час, і я подумала, навіщо писати статті для інших людей, якщо я можу писати для себе і на свої власні теми, і почала вести блог, потім створила свій сайт.

Я подумала, що мало писати статті, мої здібності і мої знання повинні приносити більше користі – і я написала роман. Перший, потім другий, потім третій … Я хотіла, щоб, читаючи мої книги в стилі фентазі і любовного роману, люди отримали нові враження, новий досвід, який збагатить їхнє життя і принесе задоволення. Потім мені стало цього мало.

Я вже досить довго займалася психологією, і я вирішила, що отримувати задоволення від читання мало, потрібна користь – і написала тренінг, один, другий … шостий, серію майстер-класів та вебінари … Люди слухали, читали, міняли і зараз міняють свої життя, підвищують самооцінку, покращують свої відносини з близькими, зцілюють свої хронічні захворювання, вчаться краще розуміти себе та інших.

Так ось. Коли я в 9 років написала перший вірш, чи знала я у що це виллється? Однозначно ні!

Або ще простіше приклад. Йде дівчина по вулиці, і думає, що вона негарна. Хлопець проходячи повз посміхнувся їй і підморгнув, дівчина трохи збентежилася і зрозуміла, що вона симпатична. Їй в той момент відчайдушно хотілося побачити підтвердження, і вона його отримала, самооцінка зросла, вона розправила плечі. Її життя змінилося.

Чи знав хлопець, у якого просто був гарний настрій, що своєю усмішкою він змінив її життя? Навряд чи, може він навіть її не згадає.

Може бути, ви побачили жінку, яка плаче і підійшли до неї, розділивши її смуток і її самотність, підтримали у важку хвилину.

Таких моментів безліч, і, може, саме ваше слово для когось виявилося вирішальним, саме тим словом, яке потрібно було людині почути, і ви сказали саме те, що він повинен був дізнатися …

Про що це я? Про те, що всі ми – клітини одного єдиного величезного організму – Всесвіту, ми все унікальні і у кожної з нас своя роль.

Коли мені клієнти говорять: «Яка складна у вас робота, я б так не змогла», я знаю одне – я б не змогла по-іншому, не могла б не бути тут, не допомагати людям. Це моя місія, я її знайшла, тому що я так вирішила.

Так я повторю питання: «Який сенс життя ви хочете для себе?»

P.S. Ви самі вирішуєте, для чого вам жити, чому присвятити свої дні і роки, адже у вас є вибір! Просто слухайте свою душу!